Ogłoszenie

SERWER W TRAKCIE PRAC!!! +++++++++++++++++++ SERWER W TRAKCIE PRAC!!! +++++++++++++++++++ SERWER W TRAKCIE PRAC!!! +++++++++++++++++++ SERWER W TRAKCIE PRAC!!! +++++++++++++++++++

#1 2011-01-24 13:57:37

 Yoshi Nakamura

H@ Admin

25933438
Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 56
Punktów :   

Jak zacząć?

Jako pierwszy napisze krótki poradnik jak zacząć przygode.


Zjawisz się po raz pierwszy w mieście! Najlepiej wezwać taksówkę, następnie udać się do DMV, zdać prawo jazdy.
Jak Role Playowo wezwać taksówkę? Otóż, można użyć komendy /me /ja, aby odegrać różne czynności.
Przykład:

/ja wyciąga telefon
/ja wykręca numer
/ja zamawia taksówkę
/wezwijtaxi
/ja chowa telefon do kieszeni

No dobrze, taksówka już jedzie, ale jak zwrócić na siebie jej uwagę na drodze aby kierowca wiedział, że to właśnie Ty wzywałes taxi?

Otóż jest na to RPowy sposób, można stanąć na chodniku i gdy w zasięgu wzroku pojawi się taksówka, wpisać komendę
/machaj /pomachaj, można by też wpisać /taxi.


Co zrobić jeśli taksówkarzy nie ma na służbie?

Można wezwać autobus, oczywiście odpowiednio Role Playując, na przykład stanąć na chodniku, wpisać komendę na wezwanie autobusu i czekać na przyjazd, ten sposób można nazwać "Przystanek", ponieważ autobus jedzie do nas, ale odpowiedni Role Play przeistacza trasę autobusu w normalny kurs.

Dobrze, ale jeśli w pracy nie ma ani taksówkarzy, ani kierowców autobusu? Mało kiedy się zdarza ale jest to możliwe!

Można użyć sposobu "na stopa". Zmierzając do DMV na piechotę, bo inaczej nie damy rady, na 90% napotkamy jadące auto, wtedy stajemy na chodniku i wpisujemy komendę /machaj lub /taxi. Dobry RPer na pewno zatrzyma się na poboczu. Podchodzimy, zaznaczam że IDZIEMY, nie biegniemy i pukamy w okno. W tym celu używamy komendy /me, która towarzyszy nam praktycznie przez cały czas, który poświęcamy na Role Play. No dobrze, a jak to może wyglądać w praktyce?

Podchodzisz do auta, osoba, którą zatrzymałeś/aś powinna wpisać komendę /me otwiera szybę lub /me opuszcza szybę. Nie wszyscy to robią, ale to bardzo praktyczne i Role Playowe. Następnie grzecznie pytamy, czy możemy się zabrać do DMV, zazwyczaj otrzymujemy pozytywną odpowiedź. Tak więc, wsiadamy do auta i tutaj zaczyna się piękno Role Playu. Możemy do woli używać komendy /me /ja /do. Niech poniesie Cie wyobraźnia:

/ja kładzie bagaże na tylnim siedzeniu
/ja podaje rękę kierowcy ( po tej komendzie można się przedstawić )

No dobrze, docieramy do DMV. Dziękujemy osobie, która nas podwiozła, bądź jeśli jechaliśmy taryfą lub autobusem, możemy zRPować zapłatę.

/ja wyciąga portfel
/ja bierze pieniądze z portfela
/ja chowa portfel

Wchodzimy do DMV, tam czeka na nas instruktor. Zazwyczaj to on zaczyna rozmowę. Pyta jaka usługa nas interesuje i przedstawia się. Grzecznie odpowiadamy, zazwyczaj na początku chcemy zdać prawo jazdy. Nalezy też podać swoje dane, można to zrobić tak:

/ja podaje dowód osobisty

Gdy instruktor powie co i jak, zażąda wpłaty.

/ja wyciąga portfel
/ja podaje pieniądze
/ja chowa portfel

Gdy już zapłacimy, możemy odebrać kartę sposobem /me odbiera kartę, /me chowa ją do portfela, /me chowa portfel.
Zazwyczaj po wpłacie, następuje test teoretyczny. Postępujemy zgodnie z zaleceniami i odpowiadamy na pytania. Po teście teoretycznym, jeśli go zdamy, udajemy się na sprawdzian praktyczny. Wsiadamy do auta, można, a nawet szanujący się Role Player powinien, użyć komendy /me zapina pasy. Można także troszkę urozmaicić ten RP i używać komendy /me /ja /do tak:


/ja zapina pasy
/ja wkłada kluczyki do stacyjki
/do auto na chodzie

Podczas testu jedziemy pewnie, nie jeździmy po lewym pasie, nie tniemy zakrętów. Reszta według zaleceń instruktora.
Jeśli zdaliśmy test, możemy cieszyć się prawem jazdy. To pierwszy krok do nowego życia w Los Santos, mieście marzeń!


Napewno każdy z nas, gdy nikt nie widzi, mknie po trawnikach, przez skróty. No tak, niektórzy tak robią, ale jak się zachować gdy wokół nas jest więcej aut? Otóż to proste. Poruszajmy się po drogach Rp! W tym celu przestrzegajmy przepisów, kodeksu drogowego!

Powodzenia!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vaevictisclan.pun.pl www.chaosofworld.pun.pl www.fs.pun.pl www.shinigami.pun.pl www.rebeldee.pun.pl